Razem w stronę kolejnego bieguna - Jasiek Mela dołącza do Marka Kamińskiego

2015-07-07

Marek Kamiński i Jasiek Mela ponownie spotkają się na szlaku. W 2004 roku Kamiński poprowadził Melę – niepełnosprawnego chłopca – na oba bieguny Ziemi. Dziś Jasiek Mela będzie towarzyszył znanemu polarnikowi podczas jego drogi na Trzeci Biegun.

Marek Kamiński od 16 marca testuje autorską metodę Biegun na Caminowym szlaku. Swoją wyprawą pokazuje, jak stopniowo można zdobyć swój biegun, czyli metaforyczny cel.

Polarnik po przejściu ponad 3600 km znajduje się w północnej Hiszpanii – jest coraz bliżej celu - grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Już wkrótce, 8 lipca, na szlak dołączy do niego znany mu dobrze towarzysz drogi – Jasiek Mela – który dzięki Fundacji Marka Kamińskiego mógł 11 lat temu spełnić swoje marzenie i zdobyć oba bieguny ziemi. Dziś jako dorosły mężczyzna i wychowanek metody Biegun sam pomaga innym osobom walczyć ze słabościami.

Dla Meli wyprawa z Markiem Kamińskim na bieguny Ziemi była momentem przełomowym w jego życiu: "Po zdobyciu biegunów odbyłem kilka innych wypraw, w tym samotną wyprawę po Azji. Otworzyłem też swoją fundację, by móc pomagać innym. Nie uczyniłbym tego bez Fundacji Marka Kamińskiego i wspólnej wędrówki z Markiem. To wtedy Marek zainspirował mnie do walki o własne marzenia i pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. To niesamowite, że znów spędzimy razem czas."

Fundacja Marka Kamińskiego podczas obecnej wyprawy polarnika zbiera fundusze na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Te wyjazdy zmieniają życie dzieciom, które tak jak Jasiek Mela muszą walczyć z przeciwnościami losu.

Dziennikus Sp. z o.o. © 2010-2017 - W naszej ofercie: e dziennik elektroniczny,internetowy, idziennik, edziennik