Nasz Partner, Marek Kamiński, zdobył Trzeci Biegun!

2015-07-15

W poniedziałek, 13 lipca, Marek Kamiński wkroczył do Santiago de Compostela. Tym samym zdobył swój metaforyczny Trzeci Biegun. Po drodze odwiedził 6 państw, przeszedł ok. 3900km w 119 dni. Jednym z Partnerów tej niesamowitej wyprawy był Dziennikus. Podczas swojej wielomiesięcznej drogi podróżnik promował zbiórkę funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Ostatnim etapem wędrówki była hiszpańska trasa CaminoFrances.

Marek Kamiński wkroczył do Hiszpanii 20 czerwca, wędrował po tym kraju 23 dni, spotykając licznych pielgrzymów z różnych zakątków świata.

Wraz ze startem wędrówki przez polarnika Fundacja Marka Kamińskiego rozpoczęła akcję ”Kup Kroki” – zbiórkę funduszy na organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów. Fundacja planuje zorganizować na terenie Europy 3 obozy dla dzieci chorych, niepełnosprawnych bądź w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórka funduszy będzie kontynuowana. Koszt jednego obozu wynosi 30 tysięcy złotych, obecnie zebrano 5 832 zł.

Projekt 3 Biegun podsumowała Anna Mikians z Fundacji Marka Kamińskiego: To niesamowite uczucie wiedzieć, że Marek Kamiński już doszedł do Santiago de Compostela. To ponad 3 miesiące wytężonego obserwowania i kibicowania pielgrzymowi w jego drodze. Ten projekt to wielu wspaniałych ludzi, którzy nas wspierali, to rozmowy i refleksje o wartościach i życiu. 3 Biegun to 3 sukcesy: cel – droga Marka Kamińskiego do Santiago de Compostela, Metoda Biegun - zaprezentowanie nauczycielom i uczniom innowacyjnej metody edukacyjnej – oraz zbiórka funduszy na Obozy Zdobywców Biegunów – wyjazd dla młodzieży w trudnej sytuacji życiową, który pozwala im zwiększyć poczucie własnej wartości. Ostatnio zbiórka funduszy nabrała tempa – za co bardzo dziękujemy!

Marek Kamiński pozostanie w Santiago przez kilka najbliższych dni. Pragnie poczuć klimat tego miejsca. Powróci do Polski we wtorek, 21 lipca. Tego dnia w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z pielgrzymem.

Dziennikus Sp. z o.o. © 2010-2017 - W naszej ofercie: e dziennik elektroniczny,internetowy, idziennik, edziennik