Professor Why zwycięzcą w światowym konkursie branży kreatywnej!

2014-12-03

Professor Why zwycięzcą w światowym konkursie branży kreatywnej!

19 listopada w Kopenhadze odbył się finał Creative Business Cup 2014. Gdańska firma CTAdventure pokonała ponad 50 projektów z całego świata.

Międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili: Christian Stadil (Thornico A/S), Stiven Kerestegian Ganarillas (LEGO), Flavia Simon (Google), Håkan Nordkvist (IKEA) oraz Amy Cosper redaktor naczelna Entrepreneur Magazine, doceniło polski produkt za jego kreatywne podejście do nauki.

Czym dokładnie jest Proffesor Why? Jest to interaktywna gra komputerowa, która angażując uczestników zabawy w twórczy proces uczenia, zmienia dotychczasowe wyobrażenie o edukacji.

Dzięki wykorzystaniu technologii Rozszerzonej Rzeczywistości wprowadza graczy w ekscytujący świat chemii, który można odkrywać zarówno w szkole jak i w domu. Biurko ucznia w prosty sposób możemy zamienić w laboratorium chemiczne. Program pozwala na przeprowadzenie licznych doświadczeń oraz inicjowanie reakcji chemicznych w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Do uruchomienia gry potrzebny jest komputer oraz podłączona do niego prosta kamera internetowa.

Proffesor Why, to fantastyczny pomysł na świąteczny prezent. Użytkownicy Platformy Szkolnej Dziennikus, mogą zakupić grę korzystając z zakładki Sklepikus.

Dziennikus Sp. z o.o. © 2010-2017 - W naszej ofercie: e dziennik elektroniczny,internetowy, idziennik, edziennik