FAQ

 1. Czy Dziennikus.pl to rozwiązanie dla wszystkich szkół?
 2. Dziennikus.pl ma szerokie zastosowanie. Wdrożenia e-dziennika mają miejsce w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz liceach i szkołach zawodowych. Z Dziennikus.pl korzystają także całe zespoły szkół oraz szkoły językowe. Jako jedyny w Polsce, Dziennikus.pl posiada funkcje, które mogą być stosowane przez szkoły zaoczne.

 3. Kto najbardziej korzysta z dziennika elektronicznego Dziennikus.pl: szkoła, rodzice, uczniowie?
 4. Dziennik elektroniczny to narzędzie kompleksowo wspierające funkcjonowanie szkoły i procesy komunikacji w niej zachodzące. Z tego względu jest bardzo przydatny zarówno dyrekcji, nauczycielom, jak też rodzicom uczniów. Dziennikus.pl pomaga planować pracę szkoły, nadzoruje realizację planów edukacyjnych i monitoruje jej wyniki. Dodatkowo śledzi pracę ucznia oraz jego obecność na lekcjach. Dzięki Dziennikus.pl opiekunowie mają bieżącą wiedzę na temat zachowania swoich dzieci i ich postępów w nauce.

 5. Kto ma dostęp do danych w e-dzienniku?
 6. Dziennikus.pl to rozwiązanie elastyczne, ale także bezpiecznie. Dostęp do danych uczniów oraz szkoły posiadają tylko osoby do tego uprawnione. Proces konfiguracji poziomów dostępów do danych poufnych jest definiowany na etapie wdrożenia rozwiązania w danej szkole. W porównaniu z dziennikami tradycyjnymi, papierowymi, Dziennikus.pl zapewnia gwarancję bezpieczeństwa danych utrzymywanych na szyfrowanych, stabilnych serwerach w Polsce.

 7. Jakie są wymagania techniczne do zainstalowania Dziennikus.pl?
 8. Aby móc korzystać z naszego rozwiązania, szkoła nie musi inwestować w zakup dodatkowego serwera bądź specjalnego oprogramowania. Dziennik elektroniczny Dziennikus.pl jest udostępniany szkołom w formie e-usługi, co pozwala na swobodne logowanie się oraz korzystanie z aplikacji z każdego komputera mającego dostęp do Internetu. System nie wymaga również obsługi administracyjno-informatycznej ani ingerencji osób prowadzących dziennik. Wszelkie aktualizacje i udoskonalenia są dokonywane automatycznie bez dodatkowych opłat.

 9. Ile czasu potrzeba na wdrożenie Dziennikus.pl?
 10. Wdrożenie Dziennikus.pl odbywa się bardzo szybko, w zależności od formatu danych, którymi dysponuje dana szkoła.

 11. Ile średnio tygodniowo czasu zaoszczędzi nauczyciel, korzystając z Dziennikus.pl?
 12. Nauczyciele mogą zaoszczędzić nawet do trzech godzin tygodniowo zastępując pracę z tradycyjnym dziennikiem lekcyjnym rozwiązaniem Dziennikus.pl. Największą oszczędnością czasu dla nauczyciela jest możliwość automatycznego przygotowywania materiałów na spotkania z rodzicami, ułatwione wystawianie świadectw, a także sporządzanie raportów i statystyk z codziennej pracy. Dziennikus.pl posiada gotowe do wykorzystania szablony raportów. Daje też możliwość tworzenia autorskich szablonów dokumentów dostosowanych do indywidualnych potrzeb nauczyciela czy szkoły.

 13. Czy Dziennikus.pl dostępny jest w różnych językach?
 14. Dziennikus.pl jest dostępny w języku polskim i angielskim. Trwają przygotowania do wprowadzenia kolejnych wersji językowych rozwiązania. Z wersji angielskiej Dziennikus.pl korzystają przede wszystkim szkoły językowe oraz szkoły międzynarodowe. Dostęp do wersji językowej otrzymuje każda szkoła korzystająca z Dziennikus.pl. Zmiana języka prezentowanych informacji jest bardzo łatwa. Wymaga kliknięcia w guzik z flagą języka, w którym chcemy przeglądać e-dziennik.

 15. Czy do Dziennikus.pl dodawane są nowe funkcjonalności?
 16. Rozwiązanie Dziennikus.pl jest stale rozwijane przez zespół SmartMedia. Rozbudowujemy funkcjonalności ułatwiające wykonywanie czynności przez dyrekcję oraz nauczycieli, a także usprawniające przeglądanie dziennika przez opiekunów i rodziców. Dbamy, aby każda z nowych możliwości zarządzania dziennikiem była równie intuicyjna i łatwa w użyciu, jak obecne.

 17. Czy muszę być informatykiem, żeby korzystać z e-dziennika?
 18. Dziennikus.pl jest rozwiązaniem, które powstało z myślą o osobach nie będących informatykami, czyli nieposiadającymi obszernej wiedzy w temacie nowych technologii. Stąd dziennik elektroniczny firmy SmartMedia jest łatwy w użyciu i wymaga jedynie podstawowej wiedzy z zakresu obsługi komputera i stron internetowych.

 19. Czy import danych z e-dziennika jest czasochłonny?
 20. Dziennikus.pl umożliwia pełen import danych o uczniach z pliku Excel. Proces ten odbywa się sprawnie i szybko i nie pochłania czasu nauczyciela, gdyż danych nie trzeba wprowadzać ręcznie. Dane uczniów, opiekunów i nauczycieli zostają automatycznie przeniesione do dziennika elektronicznego. Import danych umożliwia przeniesienie danych z m.in podziałem na klasy.

 21. Loguję się po raz pierwszy. Jak to zrobić?
 22. Na stronie Dziennikus.pl wybieramy opcję „logowanie do systemu”. W oknie „autoryzacja użytkownika” należy wybrać opcję „jesteś pierwszy raz na stronie”. Każdy nowy użytkownik otrzymuje automatycznie wygenerowany kod aktywacyjny, który należy wpisać przy pierwszym logowaniu. (Nauczyciel otrzymuje kod aktywacyjny od dyrektora szkoły, rodzic/opiekun od wychowawcy swojego dziecka). Kod służy tylko do utworzenia konta użytkownika. Przy kolejnym logowaniu należy wpisać adres e-mail i hasło.

 23. Zapomniałem hasła do logowania. Jak mogę je odzyskać?
 24. W oknie „autoryzacja użytkownika” należy wybrać opcję „zapomniałem hasła”, wpisać adres e-mail (używany do logowania). Odpowiedź zwrotna zostanie wysłana na ten adres.

 25. Czy istnieje bezpłatne demo e-dziennika?
 26. Tak, każda szkoła może bezpłatnie wypróbować Dziennikus.pl. Wystarczy na stronie: http://dziennikus.pl/demo.html wpisać dane szkoły. W ciągu 24 godzin konsultant Dziennikus.pl skontaktuje się z Państwem, oprowadzi po rozwiązaniu i odpowie na pytania.

 27. Czy stosowanie dziennika elektronicznego nie wpłynie niekorzystnie na kontakt rodzic/opiekun - nauczyciel ?
 28. Szkoły, które korzystają z dzienników elektronicznych nadal organizują spotkania z rodzicami np. wywiadówki, o których informują rodziców za pośrednictwem Dziennikus.pl. Rodzice/opiekunowie dzięki bieżącej wiedzy na temat wydarzeń w szkole i postępów w nauce swojego dziecka, przychodzą na spotkanie z nauczycielem przygotowani, co pozwala omówić wszelkie kwestie wychowawcze szybciej i dokładniej. Dlatego też praca z dziennikiem elektronicznym wpływa korzystnie na wzajemne kontakty.

 29. Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Dziennikus.pl?
 30. Do wprowadzenia i stosowania elektronicznego dziennika Dziennikus.pl wystarczy komputer z procesorem Pentium IV lub nowszym oraz niemalże każda przeglądarka internetowa.

  Przeglądarki kompatybilne z Dziennikus.pl:

  • Google Chrome wersja 6 lub nowsza(zalecana)
  • Mozilla Firefox wersja 3.6 lub nowsza
  • Opera wersja 10 lub nowsza
  • Internet Explorer wersja 8 lub nowsza

Jeśli masz inne pytanie, napisz do nas.

Dziennikus Sp. z o.o. © 2010-2017 - W naszej ofercie: e dziennik elektroniczny,internetowy, idziennik, edziennik